СЕО оптимізація для вашого сайту на WordPress

WordPress одна з найлегших CMS для СЕО оптимізації. Також веб сайт на WP має найвищі шанси отримати високі рейтинги від пошукових систем. Водночас, це не означає, що вам геть непотрібно нічого робити для СЕО оптимізації.

Як і з будь-яким іншим сайтом в мережі вам точно необхідно дещо зробити щоб ваш веб сайт став більш СЕО-дружнім. Як вже було сказано вище, у випадку із сайтом на WordPress це зробити значно легше ще й тому, що існує багато спеціалізованих плагінів здатних вам допомогти.

Не важливо чи ви вже блогер зі стажем і кількома сайтами чи новачок і лише плануєте створити свій блог, ця стаття слугуватиме вам інструкцією на що варто звернути увагу щоб створити СЕО-дружній веб сайт.

SEO Search Engine Optimization, Ranking algorithm

Вибір СЕО-дружньої теми

На ринку платних преміум тем як і у каталогах безкоштовних є багато тем, що називають себе СЕО-дружніми (SEO-friendly). На жаль, останнім часом це швидше маркетинговий хід ніж правдива характеристика шаблону. Крім того, кожен автор унікальний у своєму розумінні якою має бути “СЕО дружня” тема. Давайте разом розглянемо найважливіші характеристики, що впливають на рейтинг веб сайту серед пошукових систем.

Швидкість завантаження
Багато тем, особливо преміум тем, містять десятки файлів JavaScript’ів щоб виглядати максимально привабливо, щоб сподобатись покупцю, щоб покрити побільше можливих варіантів використання теми, тобто бути більш універсальними. Тема процесу налаштування такої теми це взагалі окреме питання. Тому що сказати що це вкрай важко – це не сказати нічого :) Але крім того такий підхід до створення теми веде до створення “перевантаженої” теми, що означатиме повільне завантаження сайту з такою темою. Перша ознака того, що програміст зробив щось не вірно – завантаження всіх можливих скриптів на усіх без винятку сторінках. Якщо вам трапилась саме така тема – раджу подумати про вибір іншої.

Адаптивний дизайн
Адаптивний дизайн має бути. Крапка.

Інтеграцію із соціальними мережами
Використання соціальних кнопок для поширення вашого контенту є дуже важливим. Як мінімум необхідно скористатись спеціалізованим плагіном що додасть такі кнопки на сторінки вашого сайту. А краще ще й спеціальні мета теги! Як максимум – кнопки розшарювання у соціалки мають бути у вашій темі із самого початку.

Семантична структура і добротний код
Якщо перші три характеристики ви, в принципі, можете оцінити – їх наявність чи відсутність – то цю четверту, без спеціалізованих знань у сфері веб програмування, вам буде важко оцінити. Водночас ця характеристика може виявитись чи не найважливішою. Варто сказати, що ваш сайт навіть може бути зламано через дірки у коді! Кому таке потрібно? Нікому! Ну і оскільки ми говоримо про СЕО оптимізацію, то варто знати що семантичний і зрозумілий код також важить для пошукових систем. Якщо тема містить помилки HTML чи CSS валідації – це вплине на рейтинг пошукових систем.

Ось такі 4 характеристики на які ви повинні зважати при виборі теми. Рухаємось далі і розглянемо потенційні слабкі місця вашої вже вибраної теми.

SEO Search Engine Optimization, Ranking algorithm

Що повинна і що НЕ повинна робити СЕО дружня тема

Спершу список того, що не повинна робити:

 1. Додавати назву блога попереду тайтла (title, заголовок) сторінки. Це дуже просто: назва блога (або його варіація) має бути після заголовка стоірнки. У вас проблеми якщо у вашій темі жорстко запрограмовано заголовки і ще й якщо неправильні!
 2. Додавати статичні мета теги опису чи ключових слів. Просто ці мета теги повинен генерувати спеціалізований плагін для СЕО оптимізації або такі теги повинні бути додані за порадою оптимізатора і специфічно для вашого сайта.
 3. Додавати статичні robots мета теги. Див. попередній пункт)
 4. Використовувати тег H1 для лого, на кожній сторінці. Тег Н1 слід використовувати для найважливішого заголовка на сторінці. Найчастіше це заголовок статті, а не лого. Навіть на головній цей тег краще вжити саме для назви блогу, а не для лого.
 5. Ховати посилання, будь-які. Не можна цього робити, у жодному випадку. Ні приховувати з допомогою стилів, ні додавати взагалі буд-які “інші” посилання. Якщо ви автор і хочете додати посилання у своїй темі на свій блог – це ок, але не більше того!
 6. Ставити сайдбар вище контенту. Контент це найважливіше на будь-якій сторінці, і він має йти перший у коді. Сайдбар це допоміжний контент, тому лише другим.

SEO-dos-and-donts

Тепер список того, що повинна робити:

 1. Виводити опис категорій, тегів і кастомних таксономій. WordPress дає можливість додати унікальний опис до кожної категорії/тега/таксономії і цей опис просто повинен виводитись на відповідній сторінці. При чому краще якщо одразу під назвою таксономії доданої у тег H1!
 2. Показувати “хлібні крихти”. “Хлібні крихти” це хороший спосіб додати внутрішню перелінковку для вашого блога. Також “хлібні крихти” мають працювати також для кастомних таксономій. І зовсім ідеально, якщо “хлібні крихти” містять відповідні мікроформати
 3. Використовувати заголовок статті у якості тексту-якоря (anchor text). Просто не використовуйте текст “read more” або “читайте далі” ні на архівних сторінках, ні у віджетах у сайдбарі – взагалі ніде! Тільки заголовок статті у цій якості!
 4. Максимально проста верстка, структура коду. Здається, я вже згадував про це, але хочу наголосити ще раз: чим простіша структура коду – тим краще! Жодних надмірностей, жодних зайвих div і інших тегів. Не ускладнюйте.

З порадами наче розібрались, фух.. :) Що далі? Я хочу згадати про проблему “поламаних посилань” (broken links). Це посилання, що ведуть на сторінку 404 на вашому сайті (тип: внутрішні) або на іншому сайті (тип: зовнішні). І внутрішні і зовнішні поламані посилання однаково шкідливі для вашого сайту.

Базз (Buzz) натякає, що пора з цим щось робити))

Базз (Buzz) натякає, що пора з цим щось робити))

Чому “поламані посилання” (broken links) шкідливі?

 • Як мінімум, пошукова система з часом вважатиме ваш сайт покинутим, якщо у вас багато таких поламаних посилань. Адже, якщо ви не слідкуєте за своїм контентом, то він для вас не важливий, вірно? Або й просто такий контент згенерований і не справжній
 • Це дратує користувачів – ваших відвідувачів. Відтак час перегляду сторінок вашого блога буде зменшуватись, а це ще один фактор ранжування його пошуковими системами.

Важливо періодично перевіряти свій сайт на наявність поламаних посилань і, якщо такі є, швидко їх лагодити. Ось кілька інструментів як це можна зробити:

 1. Google Webmaster Tools Безкоштовний сервіс. Хто ж про нього не чув, вірно?))
 2. W3C Link Checker Ну такий от теж сервіс) Безкоштовний, але дивний, нмд.
 3. Broken Link Checker Безкоштовний плагін для WordPress. На мою думку, дуже зручний. Можна включити сповіщення по електронці якщо буде знайдено проблемне посилання.

Можна знайти і інші інструменти. Хоча і цих має бути достатньо.

Будь ласка, повідомляйте у коментарях про неточності у статті чи що варто було б додати. Дякую!

Вам вже є 18 років?

Для переходу по цьому посиланню ви повинні підтвердити, що вам виповнилось 18 років.

Мені немає 18 Мені вже є 18