5 причин вибрати WooCommerce для вашого інтернет-магазину

wordpress-and-woocommerce

В принципі, WooCommerce це просто безкоштовний плагін від компанії WooThemes, що колись займалась лише створенням і продажем преміум тем для WP (по правді, я вже й сам плутаюсь, що було спочатку у діяльності цієї компанії – теми чи плагін WooCommerce, відтак, чи часом приставка “Woo” у назві компанії з’явилась не після славнозвісного плагіна? :) ). Однак, навряд ви знайдете аналогічний за можливостями і потенціалом плагін (ну хіба може Jigoshop 2.0 здійснить революцію, але це ще не відомо)!

Реліз WooCommerce відбувся у кінці вересня 2011 року і на сьогоднішній день здійснено більше 5 100 000 завантажень (неймовірний результат!) і, згідно даних самої компанії, на цій платформі працює 17,77% усіх онлайн магазинів, що складає більш ніж 380 тис. веб сайтів!

Ця опен-сорсна платформа пропонує користувачам зручність і легкість, а розробникам гнучкість і надійність. У купі ці властивості плагіна роблять WooCommerce чудовим рішенням як для невеличкого бізнесу пов’язаного з онлайн продажами, так і для гігантських онлайн магазинів. Здивовані як WooCommerce може впоратись з великими обсягами товарів/замовлень і мільйонними відвідуваннями? Спеціально для вас я підготував підбірку найбільших онлайн магазинів, що використовують цей плагін (дивіться у кінці допису).

Безкоштовний

woocommerce-ninjas

Цей плагін не просто безкоштовний, а ще й якісний! Команда розробників WooThemes постійно вдосконалює вже зроблене і додає нові можливості. Наприклад, в одному з останніх оновлень було додано можливість повного чи часткового повернення грошей за оплачене замовлення (full or partial refund).

Як WooThemes вдається витрачати час та гроші на вдосконалення безкоштовного продукту? Це все завдяки бізнесу побудованого на екосистемі WooCommerce: продаж WooCommerce-сумісних тем, різноманітних плагінів-розширень для їхнього флагманського продукту і, звісно ж, завдяки кінцевим клієнтам, що звертаються безпосередньо у компанію з потребою створити той чи інший екомерц сайт.

Гнучкий

WooCommerce надзвичайно гнучкий, неймовірно гнучкий! Уявіть, в одному плагіні існують можливості створити простий товар, цифровий товар або комплексний варіативний товар. А ще способи доставки, що легко налаштувати під свої потреби, управління залишками товару, можливість організувати розпродажі, в т.ч. такі, що стартують та закінчуються автоматично згідно часових інтервалів!

Більше ніж онлайн магазин!

Окрім, власне, онлайн магазину ви можете створити блог, що висвітлює різні цікавинки про товари в магазині. Чи організувати форум з допомогою іншого безкоштовного плагіна bbPress. Це, звісно, в більшій мірі заслуга системи управління контентом (CMS або content management system) WordPress. Тим не менше факт залишається фактом – у вас величезні можливості!

Крім того, хоч це вже не зовсім безкоштовно, на основі WooCommerce ви можете створити букінг платформу. Ідеально для власників готелів чи апартаментів! Інший приклад. Припустимо, ви власник певного сервісу і пропонуєте певні товари з підпискою, що треба поновлювати. І це під силу WooCommerce! Просто оберіть необхідний плагін-розширення – деякі є безкоштовні, однак більшість є платними, проте по розумній вартості – і користуйтесь!

Солідний

Тут я маю на увазі, що WooCommerce однаково комфортний як для кінцевого споживача, так і для розробника, що працює з цією платформою. Не подумайте, що вихваляюсь, однак я створив більше десятка онлайн магазинів на WooCommerce і десь стільки ж плагінів/модифікацій до нього, тому з власного досвіду знаю що таке “комфортний для розробника плагін”.

Може здатись, що це не така вже перевага для кінцевого споживача. Справді, для того хто не програмує не так важливо наскільки гнучким і комфортним є скрипт у плані надання екшенів (action) і фільтрів (filter), вірно? Ні, не вірно :) Уявіть, що практично будь-яка ваша, як кінцевого споживача, ідея щодо функціональності онлайн магазину може бути втілена без потреби втручатись у ядро плагіна WooCommerce! Досі не вражає? Скажу інакше – це означає, що ви зможете оновлювати плагін без проблем і в будь-який час і не хвилюючись, що щось “злетить”! Хіба це не чудово? :)

Безліч тем і розширень

woocommerce-ninja

Вам доступна величезна кількість якісних і різноманітних тем від різних розробників – від тих же WooThemes чи з гігантського каталогу WooCommerce тем на themeforest.net. Я також не залишився осторонь і створив кілька плагінів – від плагінів шлюзів (Приват24, Інтеркаса, ЛікПей) до цілком унікального рішення – плагін Uni CPO, що дозвляє використати практично будь-яку математичну формулу при обрахунку ціни товару і ще й містить систему знижок на основі кількості товару.

Бонус: найбільші онлайн магазини на WooCommerce

1. WPML.org

wpml-screen

Статистика: 6.8K Global Alexa Rating

Сайт одноіменного популярного плагіна WPML, що дозволяє створити мультимовний сайт на WP. На цьому сайті WooCommerce оперує кошиком, сторінкою чекауту і акаунтами користувачів.

2. The Spectator

spectator-shop-woocommerce

Статистика: 1.4K UK, 23K Global Alexa Rating, 2.5 мільйони переглядів/місяць

The Spectator це поважний і впливовий магазин у Сполученому Королівстві, що працює ось уже 184 роки і тепер його онлайн частиною оперує WooCommerce. Сайт було відкрито у 2012 році і спершу він працював на платформі Volusion. Проте зараз абсолютно всі аспекти діяльності магазину віддані WooCommerce.

3. HypeBeast

hypebeast-woocommerce

Статистика: 4100+ товарів, 1.6K US, 4K Global Alexa Rating

Згідно інформації з самого сайту, його відвідуваність складає 32 мільйони переглядів/місяць (враховуючи всю його мережу). До останнього часу цей сайт використовував WooCommerce і лише зараз платформу змінили. Це було зроблено лише тому, що з’явилась проблема з управлінням величезної кількості замовлень. Очевидно, у решті WooCommerce цілком влаштовував.

4. Entrepeneur.com

entrepenuer.com-woocommerce

Статистика: 1K Global, 660 US Alexa Rating, 93 мільйонів переглядів на місяць (PDF посилання)

Джерела: у публікації частково використано інформацію статті Scaling WooCommerce – The 5 Largest Stores

Update: У коментарях виникли питання про локалізацію WooCommerce українською і де власне взяти відповідні мовні файли. Artemm Zhyhanivskyi знайшов їх і люб’язно поділився знахідкою. Тож тепер ви можете завантажити переклад WooCommerce українською тут.

Коментарі (23)

 1. Alexander Kryvoguz

  звісно це все супер, але як би його той woocommerce локалізувати на українську 😕

  • Не буду стверджувати на 100%, але схоже що переклад woocommerce українською існує. Ось тут можна знайти, наприклад: https://github.com/woothemes/woocommerce-language-packs/tree/master/packages

   Щоправда, мовний тег має бути не “uk_UА”, а просто “uk”! Це важлива деталь!

   • Artemm Zhyhanivskyi

    А не підскажете, як встановити цей мовний пакет?

    • Просто завантажте мовні файли у папку wp-content/languages і далі все має працювати. Звісно, ви ще повинні вибрати українську мову у налаштуваннях сайту.

     • Artemm Zhyhanivskyi

      Нічого не допомагає. Може у тебе вийшло.

     • Вийшло додати файли перекладу. Але ж у самих файлах того перекладу як кіт наплакав!))) У одному перекладено 6 рядків з 1356, а у іншому лише 14% документу. Може тому перекладу і не видно?))

     • Artemm Zhyhanivskyi

      знайшов тут майже переведений https://www.transifex.com/projects/p/woocommerce/language/uk_UA/ але немає mo файлів і незнаю як їх створити

     • Artemm Zhyhanivskyi

      Все зробив все вийшло якщо потрібно відпишись і я скину тобі файли

     • Скинь, будь ласка (електронка на головній цього сайту). Я оновлю цей пост і додам посилання на файли, щоб інші відвідувачі що цікавляться цією темою, могли без проблем завантажити собі переклад. Поруч обов’язково поставлю згадку про тебе 😉

 2. Mike Novosad

  Поможіть будь-ласка справити, проблема тільки з українським переводом. Переклад завантажував звідси https://github.com/woothemes/woocommerce-language-packs/tree/master/packages

  • Спробуйте скористатись тим перекладом, що підготував Артем.

   • Mike Novosad

    З перекладом Артема все впорядку, але той що я завантажував по посиланню вище є набагато повнішим, тому було б добре якшо хтось виправив цю помилку

   • Mike Novosad

    дайте будь-ласка відповідь, або поділіться тим файлом яким користуєтеся при розробці власних проектів

    • ‘too few arguments’ означає, що у перекладі забагато/замало перекладено слів. .. ось це і треба пофіксити… спершу знайдіть цей рядок 148 і тому файлі, подивіться що за фраза перекладається, знайдіть її у перекладі і пофіксіть переклад… от і все

     мені наразі не доводилось створювати україномовний магазин на вукомерц, тому і перекладом не цікавився

 3. Ostap

  Привіт. Можливо дещо не в тему, але потрібна допомога. Маю інтернет магаз на вукомерсі, мені потрібно якись віджет для того щоб звичайний покупець міг задати кількість товарів які мають відображатися на сторінці. Це перше, інше питання маю на сторінці магазину сортування, але воно зовсім відмовляється працювати правильно, щось там воно сортує, але зовсім не так як потрібно, тобто ні по ціні ні по назві сортування не відбувається. Гуглі всі відповіді перепробував не домагає. Наперед дякую!

  • Вам варто пошукати серед плагінів-додатків до WooCommerce, можливо десь є такий віджет, що дозволяє задавати к-сть товарів до відображення на сторінках категорії/тегів/магазину. Нажаль, я такого не знаю, не цікавився.

   Звісно, я робив подібне на кількох магазинах, але моє рішення не є плагіном, а частиною теми і просто так його викласти тут неможливо. Хоча не виключено, що у наступній публікації у цьому блозі я таки спробує це зробити.

   • Volodymyr Prystash

    А як відносно сортування, маєте якісь ідеї чому воно може не працювати?

    • Не бачивши сайту – звісно ні))

     • Volodymyr Prystash

      nasinynka.com.ua

     • Ну дивіться.
      http://nasinynka.com.ua/cat/nasinnya-pryanoshhiv/?orderby=date – по даті – не можу оцінити, бо не знаю в якій послідовності додані товари, може це вже правильне сортування?

      по ціні – взагалі не можливо сортувати, у вас тут товари всі в одну ціну http://nasinynka.com.ua/cat/nasinnya-pryanoshhiv/

      по назві сортування взагалі ВІДСУТНЄ.. де ви його побачили?

      за сер. рейтингом – щось пересортувало, а чому так – точно не скажу, там наче жодному товару рейтинг не визначено

      загалом на разі виглядає все вірно

     • Volodymyr Prystash

      В інших категоріях є товари з різними цінами, але все одно не сортуються

 4. Дмитро

  Доброго дня!

  Завантажив та спробував встановити плагін WooCommerce українською і на жаль не встановився… Підкажіть, будь ласка, в чому проблема.

  Ось що пише:

  Установка плагина из файла: uk_woo.zip

  Извлечение файлов…

  Установка плагина…

  Архив не удалось установить. Корректных плагинов не найдено.

  Установка плагина не удалась.

  • Добрий день!

   Це напевно тому, що ви завантажили не плагін, а лише переклад, файли перекладу. Відповідно ви не можете встановити їх у такий же спосіб, як плагіни. Вам треба вручну копіювати файли у папку ‘languages’

   До речі, судячи з мови на які написані помилки, ви використовуєте рос. локалізацію. Вам треба змінити мову на українську.

Вам вже є 18 років?

Для переходу по цьому посиланню ви повинні підтвердити, що вам виповнилось 18 років.

Мені немає 18 Мені вже є 18